• Integracja

• 13.02.2020 08:52
      • ...czyli dlaczego każdy w naszej szkole jest mile widziany :)
      • Niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w edukacji!

W naszej szkole tworzone są oddziały integracyjne. Takie klasy liczą  do 20 osób, w tym, według przepisów prawa, może być do 5 uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności.  W każdej z klas integracyjnych zatrudniony jest nauczyciel wspierający - specjalista z zakresu pracy z osobami z niepełnosprawnością.

Dokładamy wszelkich starań, aby trudności wynikające z niepełnosprawności nie były przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu: w budynku szkolnym zamontowane są podjazdy dla wózków inwalidzkich, uczniowie z niepełnosprawnością biorą udział w wycieczkach klasowych, na terenie szkoły jest też plac zabaw przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Każde dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności korzysta z dodatkowych, terapeutycznych zajęć indywidualnych.

Z zalet integracji korzystają wszystkie dzieci, ucząc się wzajemnej zabawy i pomocy.