• Samorząd uczniowski

• 27.09.2023 18:26
      • Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:
        Aleksandra Skolmowska, Aleksandra Weremiuk

Skład Samorządu Uczniowskiego:
        Przewodnicząca: Lilianna Słomska
        Zastępca: Laura Stasiak vel Stasek
        Sekretarz: Jagoda Sierna

•  Cele główne:

• Reprezentowanie ogółu uczniów.
        • Działanie na rzecz społeczności uczniowskiej i obrona jej praw.
        • Uczestnictwo uczniów w samodzielnym rozwiązywaniu własnych problemów oraz partnerstwo w stosunkach uczniów z nauczycielami w realizacji celów wychowawczych szkoły.
        • Rozwijanie demokratycznych form współżycia, współdziałania  uczniów oraz przyjmowania współodpowiedzialności za jednostkę i grupę.
        • Kształtowanie umiejętności zespołowego działania, wyrabianie samokontroli, samooceny i zdyscyplinowania uczniów.
        • Dbanie o dobre imię i honor szkoły, kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji.

Samorząd Uczniowski w swoim planie pracy kładzie szczególny nacisk na:

• tworzenie warunków do rozwoju samodzielności i samorządności uczniów poprzez wyrabianie poczucia odpowiedzialności za podjęte zadania,
        • budowanie pozytywnego, sprzyjającego uczeniu się klimatu w szkole, rozwój zainteresowań naukowych, sportowych i artystycznych,
        • tworzenie warunków indywidualnego i grupowego działania na rzecz innych,
        • tworzenie silnej więzi między wszystkimi uczniami,
        • bezpieczeństwo w szkole,
        • budowanie poczucia odpowiedzialności, szacunku i tolerancji.
        • współorganizowanie życia kulturalnego szkoły;