• Wyniki V Edycji Międzyszkolnego Konkursu „Tylko Orły”

• 14 grudnia  zostały ogłoszone wyniki V Edycji Międzyszkolnego Konkursu  „Tylko Orły”, organizowanego przez szkołę  podstawową w Rąbieniu.

Tegoroczna edycja Konkursu dedykowana była św. Janowi Pawłowi II                            w 100 rocznicę urodzin oraz kard. Stefanowi Wyszyńskiemu z okazji beatyfikacji. Konkurs odbył się pod hasłem: „To jest prawdziwa przyjaźń – Papież Jan Paweł II i Kardynał Stefan Wyszyński inspiracją dla współczesnych”.

W konkursie wzięło udział 110 uczniów ze szkół znajdujących się na terenie województwa łódzkiego. W konkursie przyznano 12 nagród i 12 wyróżnień.

Miło nam poinformować, że wśród 12 wyróżnionych, znalazło się
            5 uczniów z naszej szkoły.

W kategorii recytatorskiej wyróżnienie otrzymali:

Bartosz Kraszewski – kl. VII i Milena Świtkowska – kl. VI

W kategorii plastycznej wyróżnienie otrzymały:

Julia Sadowska – kl. VI i Anna Grabowska kl. VII

W kategorii wokalnej wyróżnienie otrzymał  Michał Król z kl. III za wykonanie utworu-„ Przyjaźń to największy dar”.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym  oraz startującym w konkursie. Wszyscy byliście doskonale przygotowani.                                           Op. J. Ogińska

• Mikołajki w oddziale przedszkolnym.

• W dniu 04.12.2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził wyjątkowy gość. Św.Mikołaj. Został przyjęty przez przedszkolaków z wielką radością, tym bardziej, że wręczył każdemu z nich prezent. Wspólne zdjęcia
            z Gościem zostaną na dowód, że Mikołaj istnieje!Elfy Św. Mikołaja ubrały choinkę w alei bożonarodzeniowej
            w parku miejskim w Aleksandrowie Łódzkim ozdobami wykonanymi przez dzieci.

• "Moja ojczyzna"- 102 lata po odzyskaniu niepodległości"

• Ogłoszenie wyników konkursu graficznego "Moja ojczyzna"- 102 lata po odzyskaniu niepodległości", organizowanego przez Stowarzyszenie "Motyw" działającego przy Szkole Podstawowej z oddz. integracyjnymi im. J. Korczaka w Rudzie Bugaj.

Jury oceniało prace w dwóch kategoriach wiekowych:

klasy 0-IV

klasy V-VIII

Klasy 0-IV

1 miejsce Wojciech Jędrzejczak kl. IIb

2 miejsce Krzysztof Wosik kl. Ia

3 miejsce Marcelina Błaszczyk kl. Ia

Klasy V-VIII

1 miejsce Zuzanna Pyżalska kl. VIIb

2 miejsce Filip Marchewka kl. VIb

3 miejsce Krystian Mielczarek kl. VIIb

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy o terminie rozdania nagród będziemy informować na stronie szkoły.

Dziękujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie "Motyw".