• Gala Nagród im. Janusza Korczaka

• 18 maja w audytorium Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Nagród im. Janusza Korczaka,inicjatywy Uczelni Korczaka. Z ogromną radością informujemy,że nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w kategorii Instytucje i Organizacje działające w duchu korczakowskich wartości. W uzasadnieniu nagrody wskazano dwa autorskie programy funkcjonujące w naszej szkole- "Ogólnoszkolny program rozwijający samorządność uczniów" oraz " Odznaki Korczakowskie". Nagrodę odebrała pani Dyrektor Julita Osiecka i pani Aleksandra Skolmowska- nauczycielka odpowiedzialna za działania związane z samorządnością uczniów. W tej edycji konkursu Kapituła zdecydowała się przyznać 15 nagród i 12 wyróżnień. W kategorii Osoby Publiczne Nagrody otrzymali m.in.: Anna Maria Wesołowska i Konrad Ciesiołkiewicz. Nagrodą specjalną uhonorowana została Janina Ochojska. Z całego serca gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym. To niezwykły zaszczyt znaleźć się w tak wspaniałym gronie osób,instytucji i organizacji,które- cytując Patrona naszej szkoły- "nie pozostawiają świata,jakim jest".

• Opinie rodziców dzieci w wieku przedszkolnym

• Drodzy Rodzice, Opiekunowie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przeprowadza ankietę na temat zainteresowania Rodziców przedszkolami. By właściwe planować rozwój przedszkoli, ważne są opinie Rodziców.Ankieta jest anonimowa, a odpowiedzi prezentowane będą tylko w postaci zbiorczych statystyk.Kwestionariusz ankiety przygotowany został w formie elektronicznej dostępnej po kliknięciu w poniższy link (lub po skopiowaniu linku do przeglądarki):https://forms.gle/SLTQ9VhuCYWP7Tfs9Ankietę dostępną w linku należy – po wypełnieniu – przesłać klikając przycisk „prześlij” znajdujący się na ostatniej stronie ankiety.Prosimy o odesłanie wypełnionej ankiety do dnia: 14 maja 2023 roku.Z góry dziękujemy za wypełnienie ankiety!Na zlecenie : Biuro Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego w Łodzina zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

• Szkolny Konkurs Fotograficzny dla klas I-III Moja piękna okolica

• REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„Moja piękna okolica”

Tematyka konkursu:

Wykonanie zdjęć ukazujących okolicę Rudy Bugaj, Nakielnicy, Księstwa, Łobodzi  w ciekawy i oryginalny sposób.

Cele konkursu:

- promowanie nowych talentów  twórczości fotograficznej

- rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności

- zachęcanie uczestników do dostrzegania piękna najbliższej okolicy

-ukazywanie atrakcyjnych turystycznie miejsc  w okolicach Rudy Bugaj

Zasady konkursu:

• Fotografie powinny przedstawiać piękne, niepowtarzalne, ciekawe, najpiękniejsze miejsce, obiekt w miejscowości
            • Fotografie powinny być wykonane samodzielnie przez ucznia z klas I-III
            • Wszystkie zdjęcia zostaną zamieszczone na tablicy na górnym  korytarzu szkolnym
            • Podsumowanie  Konkursu fotograficznego  odbędzie się  02. 06.2023r. (piątek) w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka z oddziałami integracyjnymi w Rudzie Bugaj.

Warunki uczestnictwa:

1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas 1-3.

2. Liczba fotografii z danej klasy  do 4 sztuk.

3. Eliminacji klasowych dokonuje wychowawca.

4. Każdy uczeń może dostarczyć tylko jedno zdjęcie .

Format fotografii : 15 x 10,5  lub 15 x21

prace należy czytelnie opisać na odwrocie: imię i nazwisko autora, klasa oraz krótki opis przedstawionego miejsca, obiektu, zdarzenia  (zał. nr 1)

• dostarczone prace stają się własnością organizatora/szkoły
            • oceny prac dokona jury powołane przez organizatora,
            • przekazanie  fotografii oznacza równocześnie akceptację warunków konkursu i regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

4. Zgłoszenia do konkursu  przyjmują organizatorzy: Jolanta Ogińska oraz Paulina Padyk do 29.05.2023 (poniedziałek).

IV. Nagrody:

1. Uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

2. Dla laureatów przewidziano drobne nagrody rzeczowe.

Jolanta Ogińska

Paulina Padyk

karta_zgloszeniowa.doc

• Obiady maj

Cena za obiady w maju 2023r wynosi

- dla dzieci szkolnych 96 zł.

- dla dzieci przedszkolnych 80 zł.

Termin płatności do 10.05.2023r.

Konto do wpłat za obiady to:

Bank Spółdzielczy

W tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko dziecka, klasę (oddział przedszkolny) oraz informację za jaki miesiąc realizowany jest przelew.